Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu

Konuşmacı Hakkında
 • Uzmanlık
  Ortapedi ve Travmatoloji
 • Görev Yeri
  Özel Klinik
 • Telefon
 • E-Posta
 • Adres
  Bağdat Caddesi Çubukçu Apt. No:333 Kat:4 D:8 Erenköy - İstanbul
 • Web

Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, 1971 yılında Bursa’da doğmuştur. 1994 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık tezi “Sinoviyal Sarkoma’nın Tedavisi” konusundadır.

Ocak 2001 ve Ağustos 2005 tarihleri arasında Özel Umut Hastanesi’nde, Ağustos 2005 ve Eylül 2012 tarihleri arasında da Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde görev yapmaktayken, Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde dersler vermiştir. Yeditepe Üniversitesi Spor Fizyoterapisi Yüksek Lisans Programı kurucu Öğretim Üyeleri’ndendir.

Başlıca uzmanlık alanları; Spor Yaralanmaları ve Artroskopik Cerrahi ile El Cerrahisidir.

Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, A Milli Erkek Basketbol Takımımız doktorluğu yanında, Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık ve Performans İcra Kurulu, Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Sağlık Kurulları Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Uluslararası ve ulusal bilimsel platformda yayınlanmış 44 makale; 95 sözlü bildiri ve poster sunumu; 9 kitap bölümü yazarlığı; 6 kitap bölüm tercümesi; 111 konferans, panel, seminer konuşması mevcuttur.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Değerli Ziyaretçimiz

Sitemizde yayınlanan içerikler, sağlık profesyonelleri içindir. Siteye giriş yaparak, bu şartı kabul etmiş sayılırsınız.

Sağlık profesyoneli olduğunuzu kabul ediyor musunuz?