Uzm. Dr. Mustafa Hakan Yılmaztürk

1966 yılında İstanbul’da doğdu. Konya-Taşkent kökenli bir ailenin üyesidir. 1983 yılında Bahçelievler Lisesi’nden, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Mezuniyet sonrasında Devrek-Dirgine Sağlık Ocağı Hekimliğinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra SSK Kartal Meslek Hastalıkları Hastanesine atandı. 1992 yılında MSB Sağlık Daire Başkanlığında vatani görevini Rapor Kısım Subayı olarak ifa ettikten sonra, yine aynı yıl Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS)’ta  başarılı olarak Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iç hastalıkları ihtisasına başladı. 1997 yılında uzmanlığını aldıktan sonra 17 yıl özel hastane Başhekimliği ve Hemodiyaliz sorumlu uzmanlığı görevlerinde bulundu.

Bu esnada, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Hastane-Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Bilim Dalında Yüksek Lisans ve yine İÜ İşletme Fakültesinde Yönetim – Organizasyon Bilim Dalında Doktora derecelerini almaya hak kazandı.

Yeditepe, Okan, Biruni, Kültür, Üsküdar ve Rumeli Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Mart 2014 yılında GOP Taksim EAH’ye İç Hastalıkları Uzmanı olarak atandı. Nisan 2015 – Aralık 2017 yılları arasında Başhekimlik Birim Sorumlusu olarak görev yaptı. Yeni kurulan Gaziosmanpaşa Fizik tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ve Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kuruluşunda görev aldı. Aynı zamanda 4. Başkanlık Evde Sağlık Hizmetleri Koordinatörlüğü görevini yürüttü.

Aralık 2017’de SBÜ Haseki EAH Başhekim Yardımcılığı görevine atandı, Mayıs 2018’de yeniden açılan SB Taksim EAH’ye dönerek İç Hastalıkları Kliniği Birim Sorumluluğu görevini yürütmeye başladı.

Nisan 2020 itibarıyla, resen görevlendirildiği Dr. Sadi Konuk EAH’de Başhekimlik Birim Sorumlusu görevine başladı. Prof. Dr. Murat Dilmener Pandemi Hastanesi’nin kuruluşunda görev yaptı.

2015 yılından bu yana Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı Adalet Komisyonu İstanbul Bölge Bilirkişi Listesine kayıtlı olarak Ceza, Hukuk Mahkemeleriyle Cumhuriyet Başsavcılıklarında Adli Bilirkişi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Sigorta Tahkim Komisyonu ve Tüketici Hakem Heyeti bilirkişisidir.

Ocak 2020’de Medeniyet Üniversitesinden Tıp Hukuku alanında Yüksek Lisans Belgesi almaya hak kazandı. Helen, Medipol üniversitesi Hukuk Fakültesinde Sağlık hukuku Doktora öğrencisidir.

Hastanelerde Maliyet Muhasebesi, Hastane Yönetimi ve Hasta Güvenliği kitaplarının yazarları arasındadır.

1996 yılı Hastane Dergisi Özel Sağlık Kuruluşları Yöneticisi ödülünün sahibidir.

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği  (OHSAD) ve Kurumsal Özel Diyaliz Merkezleri Derneği (DİADER) yönetim kurullarında ikişer dönem görev aldı. Halen Marmara Grubu Vakfı mütevelli heyeti ve Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.