Prof. Dr. Tevfik Ecder

Prof. Dr. Tevfik Ecder, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Özel İngiliz Lisesi’nde gördü. 1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Tevfik Ecder, 1992 yılında İç Hastalıkları Uzmanı ve 1995 yılında Nefroloji Uzmanı oldu. 1995 yılında ABD’deki Cleveland Clinic Foundation’da böbrek transplantasyonu ve klinik nefroloji konularında klinik çalışmalar yaptı. 1998-2000 yılları arasında ABD’deki Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde polikistik böbrek hastalığı ve akut böbrek yetersizliği ile ilgili deneysel ve klinik çalışmalar, hipertansiyon ve diyabetik nefropati konularında klinik çalışmalar yaptı. Prof. Dr. Tevfik Ecder, 2014 yılına kadar İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

Halen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Tevfik Ecder, Türk Nefroloji Derneği Kistik Böbrek Hastalıkları Çalışma Grubu’nun başkanı ve Avrupa’daki “EuroCYST Consortium” adlı bir bilimsel araştırma grubu’nun üyesidir.

Prof. Dr. Tevfik Ecder’in ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 200’ün üzerinde bilimsel makalesi, ulusal ve uluslararası bilimsel kongrelerde ise 200’ün üzerinde bildirisi vardır.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.