Prof. Dr. Temel Yılmaz

Prof. Dr. Temel Yılmaz, tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Mezun olduğu fakültede İç Hastalıkları İhtisasını ve İstanbul Tıp Fakültesi’nde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları eğitimini aldı.

Diyabet ve şeker hastalığı ile ilgili yayınlamış olduğu yüzlerce bilimsel makale ve kitapları ile Tip 1 Diyabet ve Tip 2 Diyabet hakkında meslektaşlarını ve öğrencilerini bilgilendirmeye devam eden Prof. Dr. Temel Yılmaz, çalışmaları ve farkındalık yaratma konusundaki özverisi ile birçok ödüle layık görülmüştür. 1987 yılında Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü’ne, 2015 senesinde ise Uluslararası Diyabet Federasyonu (IDF) tarafından diyabet alanında Avrupa’nın En İyi Bilim Ödülü’ne layık görülmüştür.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Diyabet Uygulamaları ve Araştırmaları Merkezi Müdür’ü olarak görev almakta ve Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim dalı başkanlığını üstlenmektedir. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümünde görev almaktadır.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.