Prof. Dr. Tarık Şapçı

1989 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden tıp doktoru olarak mezun oldu. 1993 yılında PTT Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz-Baş ve Boyun Cerrahisi (KBB-BBC) Kliniğinde ihtisasını tamamlayarak Kulak Burun Boğaz-Baş ve Boyun Cerrahisi uzmanı ünvanı aldı.

1994-1995 yılları arasında California Üniversitesi Davis Tıp Fakültesi, KBB-BBC Kliniği Rinoloji ve Yüz Plastik Cerrahi bölümlerinde fellowship yaptı. 1996 yılında Haydarpaşa Gülhane Askeri Tıp Akademisi KBB-BBC Kliniğinde yedek subay olarak askerlik görevimi gerçekleştirdi. Bu süre içinde asistan eğitimi, hasta takibi ve ameliyatları yaparak, bilimsel çalışmalarda bulundu. 1997 yılında Columbia Universitesi St. Luke’s/Roosevelt Hastanesi, KBB-BBC Kliniğinde “KBB hastalıklarında laser kullanımı” eğitimi aldı. 1998 yılında Pennsylvania Üniversitesi KBB-BBC Kliniğinde “endoskopik sinüs cerrahisi ve rinoplasti” eğitimi aldım. 1999 yılında Georges Portmann KBB Enstitüsü Bordeaux’da (Fransa) “kulak mikrocerrahisi ve kafa tabanı cerrahisi” eğitimi aldı. 2006 yılında Acclarent, Menlo Park California’da “sinüzit tedavisinde balonplasti uygulanması” eğitimi aldı. 2007 yılında Zürih Üniversitesi, KBB-BBC Kliniğinde “endoskopik sinüs cerrahisinde navigasyon kullanımı” eğitimi aldı.

2000 yılında KBB-BBC Doçenti oldu. 2008 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB-BBC Anabilim Dalında Profesör kadrosuna atandı. 2010 yılında tam gün yasası nedeniyle üniversite öğretim üyeliğinden istifa ederek 2013 yılına kadar öğretim görevlisi olarak öğrenci eğitimine devam etti. Halen hasta muayenelerini muayenehanede, ameliyatlarını ise özel hastanelerde yapıyor. Akademik çalışmalarına ise Türk KBB-BBC derneği ile Yüz Plastik Cerrahi Derneği (YPCD) faaliyetleri içinde ve YPCD okulunda devam ediyor.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.