Prof. Dr. Şansın Tüzün

Şansın Tüzün, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde öğrenimini tamamlayan Şansın Tüzün 2003 yılında da profesörlük ünvanını elde etmiştir. Şansın Tüzün, henüz üniversite yıllarında iken gazete ve dergilerde yazılarını yayımlamıştır. Ardından bu yazılarını “İstanbul’un Azizeleri” isimli öyküde bir araya getirerek kitap yazmıştır.

Şansın Tüzün, yazmış olduğu bu öykü kitabını İngilizce diline de çevirerek Los Angeles’ta imza günü düzenlemiştir. “Konuş Benimle” içerisinde toplamış olduğu öykülerden yola çıkarak, 2003 yılında “Havanalı İsa” isimli kitabını çıkarmıştır. Şansın Tüzün, 2005 yılında “Cumhuriyet Çiçeği” isimli öyküsünü yazarak, Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanmıştır.

Şansın Tüzün, yine üniversite yıllarında özgün bir müzik grubu kurmuştur. Bu grubun da solisti olarak müzik dünyasına adım atmıştır. Öykü yazarlığı işini de 2007 yılından sonra müzik yazarlığına dönüştürmüştür. Dolayısıyla müziğe daha çok emek vermeye başlamış ve yazdığı sözlere beste yapmak için uğraşmaya başlamıştır. Yapmış olduğu proje parçaları ile de adını yurt dışında da duyurmayı başarmıştır.

Şansın Tüzün“Middle East” isimli şarkısını Ortadoğu barışı için bestelemiştir. Ve 2014 yılında bu parçayı Medeniyetler Korosu ile birlikte seslendirmiştir. Hatta Mustafa Altıoklar ile birlikte bu çalışma için bir klip çekmişlerdir. Amerika’da Voices of Turkey isimli projesi ile 2014 yılında kendisi ile birlikte 10 kişiden oluşan müzik grubu ile birlikte İngilizce dilde ve özgün şarkıların olduğu şarkıları 8 şehirde söylemiştir.

Prof. Dr. Şansın Tüzün aynı zamanda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Prof.Dr. Şansın Tüzün, İstanbul Üniversitesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon anabilim dalı başkanı olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr. Şansın Tüzün, fizik alanında yapmış olduğu tedavi yöntemleri ile de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Müzik piyasasında da başarıları ile oldukça göz doldurmaktadır. Şansın Tüzün, hastalarını da yalnızca su ile tedavi ederek, tıp dünyasının da takdirini toplamıştır.

Konuşmacı Detayları