Prof. Dr. Bülent Önal

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Üroloji uzmanlık eğitimine 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladı ve 2002 yılında tamamladı.

Üroloji eğitimi sırasında, Guy’s & St. Thomas’s Hospital, Renal Transplantation and Nephrology Department, London, İngiltere’de Nefroloji rotasyonu yaptı.

TÜBİTAK Bursu ile 2005-2006 tarihleri arasında Albany Medical College, NY-USA, Üroloji Departmanı’nda Prof. Dr. Barry Kogan ile çalıştı. Aynı süre içerisinde Albany College of Pharmacy’de Dr. Robert Levin ile birlikte mesane patofizyolojisi üzerine deneysel çalışmalar yaptı.

1 Nisan 2010 tarihinde Doçent unvanını kazandı.

İkinci kez TÜBİTAK Bursu ile Ağustos 2010 ve Eylül 2011 tarihleri arasında Boston Children’s Hospital, Harvard Medical School, Boston-USA’de, Veziko-Üreteral Reflu Hastalığı’nın genetik temeli üzerine çalışmalarda bulundu. Aynı dönemde 1 Ağustos 2010 ve 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında Harvard Medical School’da Pediatric Urological Robotic Surgery Merkezi’ nde 1 yıl Research Fellow olarak çalıştı. Burada yaptığı çalışmalar sonucunda 2011 yılında American Academy of Pediatrics’ten en iyi klinik araştırma çalışması ikincilik ödülünü aldı.

Yine Vezikoüreteral Reflü’nün genetik temeli üzerine yaptığı çalışma ile 2012 yılı Sedat Simavi Sağlık Bilimleri Ödülüne layık görüldü.

2015 yılında Profesör ünvanını kazandı.

Halen, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak ve Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde konsültan hekim olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.