Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir

lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1990 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. 1996 yılında ise, İhtisasını tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı olmuştur.

1996-1998 yılları arasında psikiyatri uzmanı olarak Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi’nde çalışmış, 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na ”Yardımcı Doçent Doktor” olarak atanmıştır. Aynı yıl Psikiyatri Doçenti, 2004 yılında da Psikiyatri Profesörü de olmuştur.

Prof. Dr. Aytül ÇORAPÇIOĞLU, Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatrik Tıp Derneği kurucu üyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği “Birinci Basamakta Psikiyatri” çalışma birimi koordinatörlüğü yapmış ve yurt dışı ve yurt içinde yayınlanmış 100’den fazla yayını, 16 kitap ve kitap bölümünde yazarlık yapmıştır. yurtiçi ve yurtdışında yaptığı akademik çalışmalar nedeniyle 7 kez ödül kazanmıştır.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde yeni açılan Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan psikiyatri servisinin Anksiyete Bozuklukları Birimi ve Konsültasyon-Liyezon Birimi sorumlusu olarak görev yapmış olup iyi derece de İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Aytül ÇORAPÇIOĞLU ÖZDEMİR, mesleki çalışmalarına İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Yorum Danışmanlık’ta devam etmektedir.

Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.