Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu

Dr. Ateş Kadıoğlu İstanbul Erkek Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Tıp Fakülte’sinden 1983 yılında tıp diplomasını aldı. Aynı Fakültede 1990’a kadar asistanlık ve sonrasında baş asistanlık yaptı. 1994 Yılında doçent, 2000 yılında profesör oldu. Türk Androloji Derneği’nin 2002-2009 yılları arası başkanlığını yürüttü.  Halen Türk Androloji Derneğinin onursal başkanıdır.

İstanbul Tıp Fakültesi Androloji Bilim Dalının başkanıdır.  Türk Üroloji Derneğinin 2008 – 2012 arası başkanlığını yürüttü. Halen Türk Üroloji  Derneğinin 2. Başkanı ve Türk Üroloji Akademisi koordinatörüdür. İstanbul Tıp Fakültesinde 2011-2014 yılları arasında dekan yardımcılığı yaptı. Seksüel tıp, infertilite ve prostat hastalıkları konusunda klinisyen, eğitimci ve araştırmacıdır. Hakemli uluslararası dergilerde toplam 209 makalesi yayınlanmış ve bu makaleler 4000’e yakın atıf almıştır. Avrupa Üroloji Derneği seksüel ve üreme sağlığı kılavuzunun yazarlarındandır.

Seksüel tıp konusunda 1991 yılında San-Francisco Tıp Fakültesi/Kaliforniya’da, erkek kısırlığı konusunda 1994 yılında Baylor Tıp Fakültesi/Houston’da eğitim almıştır.

Kendisi ESSM, EAU, AUA, ISSM, ISWISH ve ASRM üyesidir. “European Urology” , ‘Journal of Sexual Medicine’,  “Andrology”, “Asian Journal of Andrology”, “Andrologia” ve “World Journal of Clinical Urology” dergilerinde hakem olarak görev yapmaktadır. ESAU(European Section of Andrological Urology) board üyesidir. EAU’nun 1-2 ekim 2010 tarihinde İstanbul’da düzenlediği 6. Güneydoğu Avrupa Toplantısı’nda (SEEM) ve  Ocak 29-2 Şubat 2014 Tarihlerindeki Avrupa Cinsel Tıp Kongresine (ESSM) başkanlık yaptı.   2. Uluslararası erektil ve cinsel fonksiyon konsültasyonunda kadın cinsel fonksiyon bozukluğu’nun patofizyoloji komitesinde üye ve 3. Uluslararası erektil ve cinsel fonksiyon konsültasyonunda priapizm komitesinde başkan olarak görev aldı. 4. Uluslararası erektil ve cinsel fonksiyon konsültasyonunda Peyronie Hastalığı komitesinde görev aldı.

Evli ve 2 çocuğu vardır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Konuşmacı Detayları