Doç. Dr. Pınar Yalçın Bahat

İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1985 İstanbul doğumlu. TJOD, TSRM, JED, Endometriozis ve Adenomyozis Derneği, WES, ESHRE, BARNAT, BNR üyesidir.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olan Dr. Bahat, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamladı. Dr. Bahat, tamamlayıcı tıp ile ilgili pek çok alanda (Nöralterapi, Akupunktur, Ozon, Fitoterapi, Manuelterapi, PRP-CGF) Türkiye, Almanya, Avusturya ve Amerika’da eğitim almış olup bunların jinekolojik alanda hastalarına ülkemizde ilk uygulayan hekimlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Dünyanın pek çok farklı Tamamlayıcı Tıp ve Jinekoloji kongrelerinde bu konuda konuşmalar yapmış ve özellikle ‘’Pelvik Ağrı ve Endometriozis te Nöralterapi’ ‘’yi aktif olarak kullanmakta ve bu konuda eğitimler vermektedir. Ayrıca ZAEN DGfAN gibi uluslararası derneklerin kurslarında bilgi ve tecrübesini geliştirmiştir.

2016 yılı başından beri İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde görevini sürdürmektedir.

Dr Bahat’ın çeşitli kitap bölüm çeviri ve bölüm yazarlığı olmakla birlikte, özellikte kadınhastalıkları ve doğumda pelvik ağrı ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ile ilgili kitabı bulunmaktadır. BARNAT ve BNR bünyesinde Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul ile birlikte eğitimlere devam etmeketedir. Pek çok kongreye katılımcı ve konuşmacı olarak iştirak etmiş, uluslararası ve ulusal dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Dünyanın en büyük Tamamlayıcı Tıp kongrelerinden biri olan Baden- Baden Tamamlayıcı Tıp Haftasına Eğitmen ve konuşmacı olarak davet edilen ilk Türk Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmuştur.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.