Prof. Dr. Zafer Kurugöl

Prof. Dr. N. Zafer Kurugöl, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra pediatri uzmanlık eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Zorunlu hizmetini Van SSK Hastanesi’nde yapmış ve Tavşanlı Devlet Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalışmıştır. Daha sonra, 1992 yılından itibaren halen görevli olduğu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı’na başasistan olarak dönmüş ve Sosyal Pediatri Bilim Dalı’nda çalışmaya başlamıştır. 1996 senesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçent unvanı almıştır.

1997-1998 yılları arasında Glasgow Üniversitesi Pediatrik Epidemiyoloji Ünitesi’nde epidemiyoloji alanında çalışmalar yapmıştır. 1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları alanında yan dal eğitimine başlamış ve2001’de Çocuk Enfeksiyonları Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 2003 senesinde Profesör unvanı almıştır. Prof. Dr. N. Zafer Kurugöl halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı başkanlığı görevini yürütmektedir. Prof. Dr. N. Zafer Kurugöl’ün ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış 200’den fazla eseri vardır.

Özellikle aşılar ve enfeksiyon hastalıkları epidemiyolojisi gibi enfeksiyon hastalıklarının çeşitli alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Prof. Dr. N. Zafer Kurugöl, Çocuk Enfeksiyon Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Milli Pediatri Derneği İzmir Şubesi başkanıdır.

Konuşmacı Detayları