Prof. Dr. Metin Yılmaz

1971 Ankara doğumlu, evli ve bir kız çocuk babası.
İlk orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladı. 1988 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini, 1994 yılında tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanı kazandı. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık sınavında başarılı olarak alanında Türkiye’nin en iyisi olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB hastalıklarında uzmanlık eğitimine başladı.

1999 yılında ihtisasımı tamamlayarak KBB uzmanı oldu. Takiben Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi KBB Hst AD da kurucu öğretim üyesi üyesi olarak çalıştı.

Gazi Üniversitesi çatısı altında horlama ve apne cerrahileri, robotik cerrahi uygulamalar, yutma hastalıklarının tanı ve rehabilitasyonu ile havayolu cerrahileri alanlarında önemli ilkleri gerçekleştirerek yapmış olduğumuz toplantılar ve kurslarla hem bölgemiz de hem de ülkemiz de konuyla ilgili uygulamaların yaygınlaşmasına katkıda bulundu.

Bu süre içinde Tıp Fakültesi Etik Kurul üyeliği, Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu üyeliği, Eğitim koordinasyon kurulu üyeliği, Başhekim yardımcılığı gibi çeşitli akademik ve idari görevlerde bulundu. Bu süre zarfında, hem Ülkemiz de hem de yurt dışında çeşitli klinik ziyaretleri yaparak toplantı ve kurslara katılarak baş boyun cerrahisinden ses cerrahisine, vertigodan robotik cerrahiye, rinoplastiden kafatabanı cerrahisine kadar pek çok alanda tecrübelerini arttırma fırsatı buldu. Akademik faaliyetlerime Gazi Üniversitesi öğretim üyesi olarak Tıp Fakültesin de devam ederken, 2005 yılından itibaren muayenehanem aracılığı ile sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.