Doç. Dr. Selma Bozkurt

Doç. Dr. Selma Bozkurt Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakütesi İngilizce Tıp programından mezun oldu, 2005 yılında Psikiyatri uzmanlık eğitimini tamamladı. Kastamonu ve Kocaeli Gölcük’te zorunlu devlet hizmetini yerine getirdi. 2010 yılnda Psikiyatri Başasistanı, 2015 yılında Doçentlik ünvanını aldı. Bu yıllar arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastaleıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatan hasta tedavi servislerinde ve psikoterapi biriminde görev aldı.
Dr. Selma Bozkurt 2016 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesinde Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Klinik ve danışmanlık uygulamalarını kurucusu olduğu Dr.Selma Bozkurt Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi’nde sürdürmektedir.
Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 100’den fazla makalesi, dergi hakemlikleri, mesleki kitap ve kitap bölümü yazarlığı, kongre ve çeşitli sosyal platformlarda panel, kurs ve seminer sunumları bulunmaktadır.
Özel ilgi alanları; kaygı ve duygudurum bozuklukları, iş-okul stresi, dikkat eksikliği ve travmaya bağlı sorunlar, evlilik ve ilişki danışmanlığı, bireysel ve aile/çift terapisi, bilişsel davranışçı terapilerdir.

Konuşmacı Detayları
Konuşmacının Eğitimleri
Benzer eğitimler burada görüntülenmektedir.